Liigu sisu juurde

Jalg lävepakul

veebruar 16, 2011

Nüüd on siis olemine sealmaal, et peas sagivad mõtted teemadel: mis võiks veel olla see häda-hädavajalik, mida üks Nipernaadi Indias oma kotist võtta peab saama!

Seda, et kaalu- ja mõtlemise vaba voolu huvides ühtki lisakilo ei tohi tulla, see muidugi ka. Miks mõtlemise? – Aga sellepärast, et katsu Sa end ise vaba ja linnukesena tunda, kui seljakotirihm soonib kõri ja higi silmanägemise kinni 😉 Kaalukriteeriumid on aga kontrollitud aerofloti kodulehelt, hea takisti. Mäletan, kui Nepaali lennates naised kirusid kümne kilogrammi piirangut. Et mis-kõik-elu-olu-vajalik maha pidi jääma! Kaarel muheles ja ühmas:

“Tore jah, kui lennukisse lubataks kakskümmend kilo! Siis oleks see teil ka praegu seljas. Ja mil viisil te arvate, et te selle kaamlikoormaga Shangri Lasse ronite!? Hea, väga hea on, et kilod on piiratud!”

Täna õhtul seisab meil ees ka see dilemma: kui siin on nii kuradima külm, kui vähese seljariiete hunnikuga me ellu jääme, et minna Helsingi laevale, Helsingis Vantaa lennujaama? Kasukaid ja suuri seljariideid, mis praegu siinmail hea oleks, – ja pärast kuu aega Indias tühitaagana kaasa tassida? Kusjuures – lootuskiir, et märtsi keskpaiku tagasi jõudes me teid kevades leiame, pole ju ka enne kadunud, kui see aeg käes on. Eestimaa ilmade üllatamisvõime üle pole, nagu me kõik teame, põhjust imestada.

– – –

Vahepeal olen blogikirjutamise veits soiku jätnud. Päriselt seda, et pole, millest kirjutada, oleks patt öelda. Aga äkki nii, et tihedad toimumised, mis mind päev päevas saadavad, pole ületanud “uudisekünnist”.

India seikluse kohta tahan ometi vähemalt niipalju teadust anda, et elus-terved teade semudele, sugulastele ja sõpradele aeg-ajalt kättesaadav võiks olla. Sõltudes muidugi Jumal-Juhusest, et kus-kuidas-kuivõrd internet tee peale satub.

– – –

Ja siis seda ka, et kuidas see üldse juhtus, et mina, kes ma täiega peost suhu elan, üldse selle rännaku ette saan võtta?

Sellega on nii, et ma vist lihtsalt jaotasin oma põhilist ressurssi, aega, nii et Karmik otsustas, et ta tahab pärast oma igasuguseid taastumisi eelmisest aastanumbrist (kes teab, see teab) tähistada hulgerdamisega mõnes huvitavas maailmakandis. Oli meil näpp kaardi peal ja arutlemist ka Aafrika ja Euroopa osas, aga et me kumbki pole madmosell Indiaga sinasõprust joonud, siis sai nii. Sõidupiletid ostis Karmik (“Ma ju tahan seda seiklust koos sinuga teha!”), raha on mul taskus nii tuhande eegu kanti… Ja süda laulab: Mulle meeldib see! Radadest saab tee…

– – –

Rännaku algus on piletitega markeeritud: täna õhtul laevaga Helsingisse, sealt liinibussiga lennujaama. Hommik-vara start Moskvasse (vana hea Šeremetjevo), kus on tarvis 7 tunni jooksul D-terminalist F-terminali jõuda, New Delhi lennukile. (Üks hetk näis see juba reisi-äperusena – nimelt esialgse Bookinghausi info põhjal pidi edasilend toimuma samast terminalist; viimane info aga – ei! Maabumine D-s, edasilend F-s. Ja ehmatus: kurat neid teab, äkki on vaja Vene viisat või midagi!)

Lehe-uuring näitas, et ei ole vaja. 24 tundi on transiitreisijatele viisavaba, kui peatud kauem, on koha peal võimalik transiitviisa teha. Ja mis kõige vahvam: Karmikule helistati Aeroflotist, teavitati omalt poolt ka veel, jagati julgustust ja juhendust.
Kes ütles, et Venemaa on mühak!?

Plaanimine on meil üpris umbes-täpselt vormis. Paar päeva tuiame Delhis ringi, magame välja ja nuusutame tuult. Siis rongide, bussidega lõuna poole. Pune (ja Osho keskus) on üks sihtmärkidest, rannikule ka veidi, – mõte selles, et väike sooja-ilma-laks sissejuhatuseks. Seejärel põhja poole ka. Minu suur armastus – Himaalaja – tuleb ju India kuklatagusesse välja. Jne. No see on küll kindel, et pikemaajalist plaažidel vedelemist me küll ei viitsi teha!

– – –

Ok.
Ärasõiduni on ca 8 tundi. Ma peaksin vist TÕEPOOLEST pakkima hakkama?

Lehva!

4 kommentaari leave one →
 1. veebruar 16, 2011 11:25 e.l.

  Kena kuulda, et reisisellid taas teele lähevad 😉
  ootame siis üksikasjalikku ülevaadet toimunust.

  Õigeid ja põnevaid valikuid. Tähtis pole sihtpunkt vaid teekond kuidas sinna jõutakse 😉

  Kaunist retke

 2. KamskiV permalink*
  veebruar 16, 2011 1:50 p.l.

  Hulkurid tänavad Hunt-Üksiklast!

 3. Miinake permalink
  veebruar 16, 2011 8:58 p.l.

  ehh minge ja teadke, et mõttes tuleme teiega kaasa. Vaatamata sellest tekkivatele lisakilodele. 😛 Ikka oleme teiega ja teie kogu aeg meiega. Kõik on üks. Mul on teie üle nii hea meel.

 4. Lee permalink
  veebruar 17, 2011 7:50 p.l.

  Õnn kaasa! Meelerahu samuti!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: