Liigu sisu juurde

Pearahamaks

juuni 12, 2012
tags: ,

Käisin siis Eesti riigile pearaha maksmas. Kellel see käik lähipäevil ees, siis hinnakiri on järgmine:
ID kaart – 24. 28;
Pass – 28. 76.
Komplekt, s. t et korraga mõlemad – 38. 34.

Lähipäevil – ütlesin sellepärast, et hinnatõusu valgel ei söanda pakkumisi edasiseks küll teha.

– – –

Võttis ikka mõtlema küll. Politseilehelt loen, et ID kaart on kohustuslik. Pass kohustuslik ei ole, aga seda võib isikuttõendava dokumendina kasutada.
Aga summad võtavad arvutama: Eestis on tegevale inimesele ID kaardi omamine suhteliselt eluoluline. Erinevad funktsioonid, mida veel 5 aastat tagasi vägisi juurutada üritati, toimivad lustiga. Kui Sul aga asja ida poole peaks olema, siis võidki piirile ID kaardiga morset toksima jääda.
Mõtisklen veel selle üle, et kui laibad hakkavad juba maa peale jääma, sest matuseraha ei jätku, siis see on tühiasi, et paljud Eesti elanikud häda sunnil ilma dokumendita jääma peavad…

Miinimumpalk on 290 euri. Kohustuslike dokumentide soetamine kaldub juba sinna alimentide protsendi kanti…

Noh – sõrmejälgede andmine rabas sedavõrd, et oluline küsimus jäi küsimata: kas ma siis passi ei saa, kui keeldun neid andmast? Kui keegi teab, siis see lihtsalt uudishimu mõttes huvitaks mind.

– – –
Noh, mitte et ma selle üle eriti imestaks. Pigem imetlen – kuidas mu riik mind otsekui neegrilintšimisel posti külge seob, et siis näkku sülitada: Ise oled loll!

Ainult see 5-aasta tagune vahetamine, see on küll puhas laristamine! Igaaastane oleks tõhusam (mõni vanainimene äkki kooleb veel enne ära, kui raha talt kätte saab). Mis siis, et mu viie-, kümne-, kahekümne aasta tagused passipildid suht identsed on, jah, kes teab, ehk värvin 10 aasta jooksul juuksed ära või jätan sõrme kreissae vahele 😀 See, et uus ID kaart vanade ID kaartide lugejatega ei kohaldu, mis sellestki. Tuub, mida pigistatakse, ei ole ju veel tühi! Sest sa elad! Järelikult – maksa, raisk!

2 kommentaari leave one →
 1. Mis-vahet Nimi permalink
  juuni 12, 2012 6:05 p.l.

  Oleks see vaid passi või ID-kaardiga nii. Mõelge kui palju on riigis kutselisi autojuhte. Iga kategooria vajab eraldi lutsetunnistust. Iga tunnistuse pealt annad 32 euri ära. Kui tahad tööle asuda, aga ei tea mis ametisse, et kas veoki-, takso- või bussijuhiks, siis iga asja jaoks pead eraldi kutsetunnistuse tegema. Kuigi pole ju suurt vahet. Küsimus on ikka selles, et need 130 euri koolituse eest ära maksad õpetajale ja siis riigile 32 otsa. Kuid nüüd mõelge, et iga kategooria tahab saada 130 euri see tähendab, et 3×130 pluss 3×32 euri. Et saada kolm üsna sarnast tunnistust tuleb välja käia käia 400 eurot koos panga teenustasudega.
  Või auto arvele võtmine. Peaaegu 200 eurot anna ära, et autole number saada ja registrisse kanda.
  Riik nöörib nii nagu oskab.

 2. udupea permalink
  juuni 12, 2012 6:51 p.l.

  just äsja sain teate, et mu mobiil-ID aegus ära ja et uue saamiseks ma pean minema ja uue lepnigu sõlmima ja otse loomulikult lepingusõlmimistasu maksma… ja nii iga 3a tagant

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: