Peruu käsikiri, James Redfieldi seiklusjutt. Väljakirjutusi, 1.

Teadvuse uuestisünd, mitte religioosne, küll aga vaimne.
Muutused algavad esimesest äratundmisest ja see avaldub esmaselt alateadlikult, sügava rahutustundena.
Hakkame tajuma mingeid teistsuguseid kogemusi, mis tunduvad kuidagi erilised, tavalistest intensiivsemad ja innustavamad. Aga me ei mõista, mis laadi kogemused need on ja kuidas neid kestvaks muuta, ning kui nad kaovad, oleme taas rahutud ja rahulolematud oma eluga, mis näib jälle olevat tavapärane.
Kui partnersuhte mõlemad pooled on üleliia nõudlikud ja kumbki ootab teiselt, et too elaks tema maailmas ja oleks alati valmis tegema seda, mida ta tahab, on vältimatuks tagajärjeks egode võitlus.
Sellise võimuvõitluse tõttu on meil väga raske pikemat aega samade inimestega koos püsida.
Me teadvustame endale lõpuks, mida me õigupoolest otsime, milles seisneb too teistsugune, sügavamat rahulolu pakkuv kogemus. Kui me seda töielikult mõistame, oleme omandanud esimese äratundmise.
Esimene äratundmine tekib siis, kui me teadvustame endale KOKKUSATTUMUSI, mis meie elus aset leiavad.
Need näivad olevat saatuslikud, justkui juhiks meie elu mingi seletamatu jõud. Niisugune kogemus tekitab salapära- ja põnevustunnet ning selle tulemusena tunneme end elavamalt kui muidu.
Lisaks igapäevasele elule on toimumas veel midagi.
Toimub selle loomuomase salapära uuestimõistmine, mis meie isiklikke elusid siin planeedil ümbritseb. Me tunneme mõstilisi kokkusattumusi ja tajume nende tõelisust, kuigi me neid esialgu ei mõista. Adume taas nagu lapsepõlves, et elul on veel mingi tahk, mille me peame alles avastama, mingi varjatud protsess.